новини

Людмила Мірошниченко - власниця крафтової сироварні

Хочемо вас познайомити з учасницею проєкту Сміливі Людмилою Мірошніченко, яка, незважаючи на складну ситуацію в країні, продовжує створювати свій маленький бізнес.


Ми поцікавились про те, коли і як вона розпочала свій шлях. Відтак, все почалось з запитань до себе більше 4-х років тому: «Чого я досягла? Що вмію і люблю робити? Що надихає?»


«Мене вразило виробництво крафтого сиру тим, що з корисного продукту виробляється інший корисний продукт. Це була для мене просто магія. Я твердо вирішила освоїти цю майстерність», — говорить вона.


Людмила почала своє навчання з онлайн занять,тому що займалася вихованням маленького сина.

«Вже на другому місяці практики з сироваріння у мене були перші продажі. Першими скуштували мою продукцію місцеві мешканці та працівники Слав ТЕС (я з Донецької області), а також успішно розповсюджувала продукцію через Інстаграм сторінку @Mila_Cheese_»


«На конкурс грантів прийшла для того, щоб отримати фінансову допомогу для розвитку своєї справи. На жаль, військовий стан в нашій країні змінив умови та місце моєї діяльності. Частина мого обладнання залишилася в Донецькій області, а решту планую придбати за власні кошти та частину за рахунок інвесторів, якщо вдасться перемогти у конкурсі», — додає вона.


Участь у Гранті для неї ковток повітря, віра і надія здійснити свою мрію.


« Я планую організувати сироварню з виготовлення крафтових сирів європейського рівня, за європейськими технологіями з українським колоритом», — пояснює Людмила.


«Дуже сподобалося навчання з написання бізнес-плану. І з великим задоволенням законспектувала основні моменти уроків. Дякуючи Юрію Васильовичу, отримала відповіді на низку питань, що цікавили мене. Анатолій чудово знаходив вихід із форс-мажорних ситуацій, які складалися у зв'язку з аварійним відключенням світла, контактував з учасниками та орієнтував нас в організаційних питаннях (особлива йому подяка)», — згадує період навчання.