новини

Переселенці висаджують власну городину та мріють повернутися додому

Війна в Україні несе не лише руїну і смерть, але й продовольчу кризу усьому світу.

Багато сімей, які раніше сподівалися придбати городину в магазинах чи базарах, сьогодні втратили свої домівки і дохід.

Тому гуманітарний проєкт Common Help UA вирішив підтримати 740 сімей переселенців та шкіл та надав їм 1071 наборів насіння, щоб люди виростили городину і забезпечили себе свіжими овочами. 
Сім’ї висаджували городину на присадибних ділянках родин, які надали їм прихисток.

Родина Тетяни Василівни Гордійчук вимушена була покинути свою домівку в Харкові на початку березня. Втікали від рашистів у чому були. Їх прихистили в Білицькій громаді та поселили в гуртожитку Кобеляцького цукрового заводу, надали все необхідне.

«Наша родина дуже любить рідну землю. І ми так сумуємо за нашими присадибними ділянками, тому тут посіяли цибулю, редьку, огірки, кабачки, посадили розсаду перчику і помідорів. Дякуючи гуманітарному проекту Common Help UA, у нас буде власний урожай», ― ділиться Тетяна Василівна Гордійчук.

До акції також долучилися школи. Так, ТОВ «Волочиськ-агро» поділилося насінням із Тарнорудською ЗОШ.

«Ми щиро вдячні організаторам, ― діляться вчителі. ― Це не просто матеріальні цінності, а надія, що разом ми подолаємо будь-які негаразди. Люди займаються роботою, відволікаються від постійного психологічного тиску війни. У нас є можливість виростити продукти для шкільної їдальні і внутрішньо переміщених осіб, які знайшли свій прихисток».